Poiana Urbana 2013


Cand: 11 Jul - 29 Sep 2013
Ora:21:00
0
287

După ediția de anul trecut, care s-a desfășurat în piața Sfântul Anton din Centrul Vechi și care a inclus concerte ale trupelor KUMM, Les Elephants Bizzares, Robin and the Backstabbers, The Mono Jacks, OCS, dar și evenimente precum Noaptea Albă a Filmului Românesc sau Bucharest Reggae Weekend, proiectul Poiana Urbană se pregătește de o nouă ediție, care va debuta pe 11 iulie.  

Așadar, timp de aproape 3 luni, în fiecare săptămână, de joi până duminică, capitala intră în vacanță. În Piața Universității la Statui vor avea loc concerte live, spectacole de teatru, proiecții de filme, numere de magie și multe alte spectacole. Evenimentul se va desfășura până pe 29 septembrie.

Mai jos gasesti programul pe care il vom actualiza pe masura ce apar noi informatii (saptamanal).

 

Joi, 11 iulie 2013

SIMONA RADU (Indie Pop/Rock)  20:00-21:00

OCS (Rock)  21:30-23:00

 

Vineri, 12 iulie 2013

FLORENCE AND THE MACHINE MTV UNPLUGGED (Proiecție de concert) – 21:00-23:00

 

Sâmbătă, 13 iulie 2013

YELLOW (Electro post-soul)  20:00-21:00

BLAZZAJ (Nu-jazz, Funk, Fusion)  21:30-23:00

 

Duminică, 14 iulie 2013

FRESH FILM FESTIVAL VISIT (Festival de film irlandez care promovează munca cineaștilor sub 18 ani)  21:00-23:00.

________________________________________________

Joi, 18 iulie

20:00 – 21:00 Lights Out!  (Hypnagogic Daydream Indie Rock)

21:30 – 23:00 Butterflies In My Stomach  (nu-jazz)

 

Vineri, 19 iulie

21:00 – 23:00 MUMFORD & SONS – The Road to Red Rocks (Proiectie de concert)

 

Sambata, 20 iulie

21:00 – 22:00 Loungerie II (fusion punk jazz)

22:00 – 23:00 East Roots (Drum & Bass, Reggae, Ska)

 

Duminica, 21 iulie

21:00 – 23:00 TRIESTE IFF Festival Visit (Festival italian de scurtmetraje)

 

Sambata, 27 iulie

10:00 – 12:00 Sport Arena Street Ball – Bucharest Challenger

18:00 – 21:30 Sport Arena Streetball – Bucharest Challenger

18:30 Show Da Move – Demonstratie de freestyle

21:30 Concert Yellow & Friends (dub electro post soul)

 

Duminica, 28 iulie

10:00 – 17:30 Open Courts : terenuri deschise publicului si alte concursuri

18:00 – 22:00 Sport Arena Streetball Bucharest Challenger

20:00 Show Da Move – demonstratie de freestyle

21:30 Festivitatea de Premiere

________________________________________________

 

Joi, 1 august

20:00 – 21:00 Jazzadezz (dream pop)

21:30 – 23:00 Luna Amara (alternative rock)

 

Vineri, 2 august

20:00 – 21:00 Antonia (RnB, soul)

 

Sambata, 3 august

21:00 – 22:00 Jazzapella (sextet acapella)

22:00 – 23:00 Kumm (alternative rock)

 

Duminica, 4 august

21:30 – 23:00 Festival visit: ShortsUP

________________________________________________

 

Joi, 8 august

20:00 – 21:00 Space Clinic (alternative post rock)

21:30 – 23:00 Rise of Artificial (electro indie dance)

 

Vineri, 9 august

20:00 – 21:00 Westroot (country, bluegrass)

21:30 – 23:00 The Killers at the Royal Albert Hall (Proiectie de concert)

 

Sambata, 10 august

21:00 – 22:00 Danaga (glitch, electronica, hip hop, minimal, etno, metal, wood, wind, earth and fire)

22:00 – 23:00 Silent Strike cu Kazi Ploaie (idm, electronica, film score, hip hop, rock)

 

Duminica, 11 august

20:30 – 21:30 Bogdan-Roth Mihai sau "Rothini" – spectacol de magie

21:30 – 23:00 Trupa Obligo – teatru de improvizatie

________________________________________________

 

Joi, 15 august

20:00 – 21:00 Concert Funkorporation (funky, jazzy, balkan)

21:30 – 23:00 Concert Byron (rock oriented, adult-alternative, art-rock)

 

Vineri, 16 august

21:30 – 23:00 Queen @ Hungarian Rhapsody, Budapest – proiectie de concert

 

Sambata, 17 august

21:00 – 22:00 Concert Sonaked (alt-rock)

22:00 – 23:00 Concert Steaua de Mare (prog-rock, etno, psychedelic)

 

Duminica, 18 august

21:30 – 23:00 Abator Industries + Film Nosferatu (F. W. Murnau, 1922) – proiectie de film mut cu  acompaniament experimental live

________________________________________________

 

Joi, 22 august

20:00 – 21:00 The Others the Funk (funky jazzy)

21:30 – 23:00 DJ K-Lu (audio-video retro show)

 

Vineri, 23 august

20:00 – 21:30 Concert Manfellow (alt-rock, post-rock)

21:30 – 23:00 KAISER CHIEFS @ Ellon Road – proiectie de concert

 

Sambata, 24 august

21:00 – 22:00 Concert Roadkill Soda (stoner rock)

22:00 – 23:00 Concert Superhiks (ska, punk, rock, balkan)

 

Duminica, 25 august 

21:30 – 23:00 TIMISHORT Film Festival – festival de film in vizita la Bucuresti

________________________________________________

Joi, 29 august
 
18:30 – 20:00 Concert PIMP (pop-rock)
20:00 – 21:30 Concert The Speakers (alt-rock)
21:30 – 23:00 Concert The Amsterdams (alt-rock)
 
 
Vineri, 30 august
19:00 – 20:00 Concert ArtMusik (classical music quartet)
20:00 – 21:30 Concert Moebius (alt-rock)
21:30 – 23:00 Amy Winehouse – proiectie de concert
 
 
Sambata, 31 august
20:00 – 21:00 Concert Ad-Hoc (new medieval punk music)
22:00 – 23:00 Concert E.M.I.L. (ska-punk)
 
 
Duminica, 1 septembrie
21:30 – 23:00 Jamiroquai – proiectie de concert
 
________________________________________________
 
Joi, 5 septembrie
 
16:20 – 17:00 Republica Verde Sound Invasion (reggae collective)
17:00 – 18:00 Naif DJ Set
18:00 – 19:30 Dipppa Wizz (DJ Set dub & roots reggae)
19:30 – 21:00 Sara Alexander (DJ Set dub, new roots, raggadubstep)
21:00 – 22:00 Costa Del Dub (Live DJ Set cu Phlo Da Shaolin)
22:00 – 23:00 Mr. Levy (Live reggae set)
 
Vineri, 6 septembrie
 
16:20 – 17:00 General Escu (raritati si selectii speciale reggae)
18:00 – 19:00 DJ Undoo (DJ Set)
19:30 – 21:00 Serios Dub (dub, reggae, steppa)
21:00 – 22:00 Tzuc & Patsy (DJ Set + live vocals; groove-uri din Africa pana in Caraibe)
22:00 – 23:00 Johnny King (live reggae set)
 
Sambata, 7 septembrie
 
16:20 – 18:00 Johnny Vlach & Tibi (noul val de reggae romanesc)
18:00 – 19:30 Stevie Bass (Live DJ Set)
19:30 – 21:00 Chelsoi Free Reggae  Jam (jam session in aer liber; reggae fusion)
21:00 – 22:00 Tavi Tone (DJ Set)
22:00 – 23:00 Concert El Negro (reggae Live band)
 
Duminica, 8 septembrie
 
16:20 – 17:00 Republica Verde Crew (reggae collective)
17:00 -18:00 Planul Jim (DJ Set)
18:00 – 19:30 Radhoo Rootbwoy (DJ Set)
19:30 – 21:00 Lady Hellenne (Live acoustic reggae session)
21:00 – 22:00 King Julien (DJ Set)
22:00 – 23:00 Pacha Man (Live reggae Set)
________________________________________________
 

LASĂ UN COMENTARIU

Please enter your comment!
Please enter your name here