Street Delivery 2012


Cand: 15 Jun - 17 Jun 2012
0
410

In acest an Street Delivery va avea loc in weekendul 15 – 17 iunie pe Strada Pictor Artur Verona, transformata in strada pietonala pentru trei zile, si in Parcul Gradina Icoanei. Street Delivery 2012 va avea un program alcatuit din muzica live, DJ sets, performing arts – arta stradala, filme, ateliere pentru copii, haine vintage, joculete, forfota multa si oameni interesanti:

15 iunie

Filme

21:00 – 21:10 (Gradina Verona): Chocolates (scurt metraj) regia: Andrei Popa 

21:10 – 21:12 (Gradina Verona): Oraşul aparţine pietonilor (scurt metraj) regia: Stefan Schultz 

21:12 – 22:30 (Gradina Verona): Trafacka – Temple of Freedom (documentar) regia: Sasa Dlouhý, Roman Vávra 

22:30 (Gradina Verona): Pig Business (documentar) regia: Tracy Worcester 

Muzica

DJ Set Slimy 16:30 – 18:00 (Scena Mare)
DJ Set Dani 17:00 – 18:30 (Subsonic Stage)
DJ Set Tzuc (groove on) 18:00 – 19:30 (Scena Mare)
DJ Set Phlo 18:30 – 20:00 (Subsonic Stage)
Live show Late Summer 19:00 (Gradina Verona)
Live show Luiza Zan & Sebastian Burneci 20:00 – 20:45 (Scena Mare)
Live show YellLow 21:00 – 21:30 (Scena Mare)
Live show Coma 21:45 – 22:45 (Scena mare)

Ateliere pentru copii

Jucăriada – jocuri cu paraşuta uriaşă  (Asociaţia Expediţie în Cultură) 17:00 – 20:00 (Parcul Gradina Icoanei) 

Prezentare interactivă şi pictură, modelaj după tablourile lui Arcimboldo Oana Marinache 18:00 – 20:00 (OAR)

16 iunie

Filme

21:00 (Gradina Verona): Dancing Dreams (documentar) regia: Rainer Hoffmann, Anne Linsel

Muzica 

DJ Set Bufnita 12:00 – 13:30 (Scena mare)
DJ Set Zro 12:00 – 14:00 (Subsonic stage)
DJ Set Ellie N 13:30 – 15:00 (Scena mare)
DJ Set Bogdan 14:00 – 16:00 (Subsonic Stage)
DJ Set Jo.E b2b Ufe (Groove On) 15:00 – 16:30 (Scena mare)
DJ Set Rng 16:00 – 17:30 (Subsonic Stage)
Live set Fratele Nord 17:15 – 18:15 (Scena mare)
DJ Set Amon 17:30 – 20:00 (Subsonic stage)
Live show Shadowbox 18:40 – 19:25 (Scena mare)
Live show Grupul de rezistenta 19:40 – 20:25 (Scena mare)
DJ Set Irie Warriors 20:00 – 22:45 (Subsonic stage)
Live show Subcarpati (lansare album) 21:00 – 22:45 (Scena mare)

Performing arts

12:00 – 16:00 (Agora): Uniforma Roz si Gunoierul EGG NO EGO 

12:00 – 23:00 (Gradina OAR): The VandalList / Arta nu muşcă  

15:00 (Parcul Gradina Icoanei): Demonstratie Taijiquan Stilul Chen Asociatia Taijidao

16:00 – 20:00 (Biserica Anglicana): Paradă de artă cinetica Cooperativa de antropologie teatrala

17.00, 17.45, 18.30, 19.15: Dance Delivery Ana Cătalina Gubandru, Paul Dunca, Irina Roncea, Mircea Ghinea, Carmen Coţofană 

17:00 – 19:00 (Gradina Verona): Teatrul de improvizatie Improvisneyland

18:00 (Parcul Gradina Icoanei): Birkam – Yoga Ana Catalina Bubandru

18:00 – 20:00 (Agora): Povești stratificate, zgâriate, fragmentate Sasa-Liviu Stoianovici 

19:00 – 21:00 (Gradina Verona): Pioneza (invitaţi Mihnea Blidaru, Mitoş Micleuşanu şi Iulian Tănase) 

Ateliere pentru copii

Dacris 10:00 – 15:00 (Arhivele Ministerului Sanatatii)
Atelier decoratiuni fetru + atelier constructii jucarii Florin Poptean si Cristiana Marian 11:00 – 13:00 (in fata la OAR)
Ulciorul – teatru pentru copii Asociatia dintr-un basm 11:30 (Gradina Verona)
Fabrica lui Antonio Antonio Tiller 12:00 – 18:00 (in apropierea Parcului Gradina Icoanei)
Fa-ma ca nou! – atelier de infrumusetat obiectele din jurul nostru Casa Retro, Alexandra Dan 14:00 – 16:00 (in fata la OAR)
Prezentare interactiva si realizare de portrete dupa Arcimboldo Oana Marinache 15:00 – 17:00 (in fata la OAR)
Atelier pentru Maini Dibace: pictura, origami, bricolaj Teatrul National de Opereta "Ion Dacian" 18:00 – 20:00 (in fata la OAR)

17 iunie

Film

21:00 (Gradina Verona): Waste Land (documentar) regia: Lucy Walker 

Muzica

DJ Set Indie Jules 12:00 – 13:30 (Scena mare)
DJ Set Ciupe 12:00 – 15:00 (Subsonic stage)
DJ Set Casetofoane 13:30 – 15:00 (Scena mare)
DJ Set Underwing (Groove On) 15:00 – 16:30 (Scena mare)
DJ Set Sour 15:00 – 17:00 (Sunsonic Stage)
DJ Set Link 17:00 – 19:30 (Subsonic Stage)
Live set The Shape of Moombhaton 17:30 – 18:30 (Scena mare)
Live show Fierbinteanu 18:45 – 19:40 (Scena mare)
DJ Set Pseudub (Groove On) 19:30 – 21:30 (Subsonic stage)
Live show Classic Beat Orchestra 20:00 – 21:00 (Scena mare)
Live show Robin and the Backstabbers 21:15 – 22:45 (Scena mare)
DJ Set Blanoz Soundsystem 21:30 – 22:45 (Subsonic stage)

Performing arts

12:00 – 16:00 (Agora): Uniforma Roz si Gunoierul EGG NO EGO 

12:00 – 23:00 (Gradina OAR): The VandalList / Arta nu muşcă The VandalList / Arta nu muşcă

16:00 – 20:00 (Biserica Anglicana): Paradă de artă cinetica Cooperativa de antropologie teatrala

17:00 – 19:00 (Agora): Teatrul de improvizatie Improvisneyland 

18:00 (Ceainaria Carturesti): Fără sprijin – piesă de teatru echipa laBOMBA 

20:00 – 22:00 (Agora): Pioneza (invitaţi Mugur Grosu, Jean-Lorin Sterian şi Somnoroase păsărele – proiect muzical realizat de Elena Album şi Gili Mocanu) 

Ateliere pentru copii

Atelier quilling si origami Ana Bodnaras 11:00 – 13:00 (in fata la OAR)
Workshop de percutie africana Ikhaya Drum 11:00 – 13:00 (Parcul Gradina Icoanei)
Atelier decoratiuni fetru + atelier constructii jucarii Florin Poptean si Cristiana Marian 13:00 – 15:00 (in fata la OAR)
Fa-ma ca nou! – atelier de infrumusetat obiectele din jurul nostru Casa Retro, Alexandra Dan 14:00 – 16:00 (in fata la OAR)
Atelier de povesti cu petice si panze si de stampile pe textile Nuca mica 15:00 – 18:00 (in fata la OAR)

Cu ocazia evenimentului Street Delivery din acest weekend, te asteapta doua nopti de after parties la Fratelli Espresso Bar din str. Nicolae Golescu nr. 5 (la 2 minute de str. Arthur Verona, gazda Street Delivery).

Galerie video

LASĂ UN COMENTARIU

Please enter your comment!
Please enter your name here